Protect PBM Logo

                            RI&E

 

U weet waarschijnlijk wel dat veilig werken op hoogte in veel gevallen begint met het uitvoeren van een Risico- Inventarisatie en Evaluatie, de zogenoemde RI&E.

Een dak- RI&E leidt als het goed is tot een dak dat voor alle bij onderhoud betrokken partijen veiligheid biedt, vooral tegen valgevaar. Een veelgestelde vraag over dakveiligheid is: „Wie is er verantwoordelijk voor de veiligheid op de daken, de gebouweigenaar of het onderhoudsbedrijf dat de daken betreedt?”

Als de gebouweigenaar zijn eigen personeel het dak opstuurt wordt dit vraagstuk een stuk eenvoudiger te beantwoorden, dan is hij namelijk niet alleen gebouweigenaar maar fungeert hij tegelijkertijd ook als werkgever en is hij verplicht een veilig dak aan te bieden voor zijn personeel.

Worden er in dit geval mensen ingehuurd van een extern (onderhouds) bedrijf is in eerste instantie de werkgever van het betreffende bedrijf aansprakelijk. Zijn manschappen moeten in dat geval aangeven dat zij het dak niet op mogen omdat veiligheidsvoorzieningen ontbreken, werkzaamheden mogen dan niet uitgevoerd worden. Besluiten zij dit toch te doen overtreden zij de regels, en is de werkgever aansprakelijk. Mocht hierdoor letselschade opgelopen worden kan de gebouweigenaar middels een civielrechtelijke procedure achteraf toch nog aansprakelijk worden gesteld voor de geleden schade. Bij een ernstig ongeval kan dit bedrag oplopen tot enkele honderdduizenden euro’s. Tevens kan bij overtreding het werk stil worden gelegd, dit betekent ook een strop voor de gebouweigenaar, waardoor bijvoorbeeld een lekkage niet verholpen kan worden. Kortom, een veilig dak begint bij het maken van een RI&E. Vraag gerust één van de medewerkers van Protect-PBM om informatie of om vrijblijvend een offerte te maken voor U.

 

Bron: Protect-PBM